Miegamojo spalvos

Miegamasis yra daugiau nei tik kambarys jūsų namuose, tai yra gyvenamoji erdvė, kurioje praleidžiate maždaug trečdalį savo gyvenimo.
Todėl itin svarbu, kad šio kambario projektas būtų nepriekaištingas. „Vesida“ tiki, kad miegamasis – tai vieta, kurioje galite pabėgti nuo realybės, atsipalaiduoti ir pasiruošti naujos dienos iššūkiams. Tiems, kas nori susikurti svajonių erdvę, pateikiame keletą patarimų dėl kambario spalvos pasirinkimo, dizaino, lovos ir drabužių spintos pasirinkimo.

Spalvos gali turėti įtakos žmonių nuotaikai ir jausmams, todėl kurdami miegamojo erdvę turėtumėte pasirinkti tą spalvų paletę, kuri atspindėtų jūsų norimą nuotaiką ir derėtų prie baldų. Apskritai raudona ir oranžinė stimuliuoja protą, todėl mažiau tinka miegamajam, o pastelinės spalvos yra santūresnės ir ramesnės.
Skirtingų spalvų ir kontrastų derinimas suteikia kambariui žaismingumo.

Kaip išsirinkit tinkamą spalvą?

 

Raudona spalva siejama su energija, dinamika, temperamentu, šiluma

Raudona laikoma seksualinės energijos spalva. Tai energetiškai stipri spalva. Norint pabrėžti kai kurias detales miegamajame arba sukurti ypatingą atmosferą, galima rinktis kelis raudonos spalvos objektus miegamajame. Jeigu pasirinksite neutralios spalvos spintą, tuomet galite drąsiai derinti raudoną kilimą arba pagalvėles, kurios bus pagrindiniu akcentu šiame kambaryje.

Švelni rožinė spalva siejama su optimizmu, džiaugsmu, teigiamomis emocijomis

Spalvų terapeutai ir kiti specialistai teigia, kad rožinė spalva miegamajame gali pagerinti jūsų miego kokybę. Šviesiai rožinė yra labai švelni ir jausminga spalva, kuri gali padėti atrasti vidinę ramybę ir rimtį.

 

Dangaus mėlynumo spalva siejama su harmonija, pasitenkinimu, ramybe, begalybės pojūčiu

Mėlynos spalvos atspalviai visada buvo siejami su atsipalaidavimu. Mėlyna spalva primena dangų arba vandenį. Ši spalva turi teigiamos įtakos pulsui ir kraujospūdžiui.

Žalia spalva siejama su taika, laime, saugumu ir sveikata, atsipalaidavimu

Žalia spalva dažnai naudojama vaikų ar svečių kambariuose bei miegamajame. Žalia spalva siejama su ramybe, laime, saugumu bei sveikata. Kuo šaltesni žalios spalvos atspalviai, tuo labiau jie gali atpalaiduoti. Ekspertai taip pat teigia, kad žalia spalva sumažina žmonių jautrumą triukšmui, todėl puikiai tinka miegamiesiems, kurių langai nukreipti į gatvę.

 

 

Ruda spalva siejama su jaukumu, žemiškumu, šiluma, saugumu

Šilti, žemiški rudos spalvos tonai gali suteikti jaukumo, šilumos bei saugumo jausmą. Dideliam plotui nerekomenduojama naudoti tamsiai rudos spalvos, nes tai gali sukelti slegiantį poveikį. Galima rinktis šviesiai rudos spalvos spintą arba spintelę prie lovos.

Balta spalva siejama su tyrumu, švara, tvarka, lengvumu, tobulumu

Miegamasis su baltomis sienomis ir baltais baldais gali atrodyti švariai ir gaiviai. Kita vertus, gali pasirodyti, kad baltas kambarys atrodo šaltai ir nuobodžiai it sterili patalpa. Balta spalva yra tarsi nesenstanti klasika, tačiau ją reikia tinkamai akcentuoti, kad kambarys atrodytų „gyvas“.

Jei vis dar nesate tikri, kuri spalva labiausiai tiktų jūsų miegamajam, galite pasinaudoti Vesida.lt kur pasisemsite įkvėpimo iš nuotraukų galerijos ar mūsų socialinių tinklų. Be to, galite užsukti i mūsų „Spintų pasaulis‘‘ saloną ir gauti nemokamą dizainerio konsultaciją ir taip susikurti savo svajonių namus.