Dirbti namuose reiškia daugiau lankstumo, mažiau kelionių ir daugiau saugumo COVID-19 kontekste.
Darbas iš namų turi daug pliusų. Tačiau kaip padaryti, kad dirbti namuose būtų patogu ir nenukentėtų Jūsų produktyvumas? Tam svarbu susikurti erdvę, kurioje jaustumėtės komfortiškai ir galėtumėte susikoncentruoti į kasdienes užduotis. Neišeidami iš namų, Jūs turite greitai persiorientuoti nuo namų ruošos prie biuro reikalų. Svarbu laikytis kelių taisyklių, ritualų ir, visų svarbiausia, namuose susikurti nedidelę, bet patogią darbo vietą. Šie 8 patarimai padės efektyviai išnaudoti darbo laiką namuose, lyg dirbtumėte įprastame biure.
|
|
Suprojektuokite savo darbo vietą
Susikurkite nuolatinę darbo vietą ir stenkitės, kad ši darbo vieta būtų atskirta nuo likusios Jūsų namų dalies. Jei neturite laisvo kambario, galite pasirinkti VESIDA kambario pertvarą, kuri padės atskirti darbo erdvę.
Taip pat galite rinktis pagal individualų užsakymą pagamintą nišinį stalą, kuris dažnai nenaudingą erdvę paverčia į gražią biuro aplinką. VESIDOS sistemos suteikia daug įvairių sprendimų Jūsų namų biurui, o didelis medžiagų asortimentas leis puikiai suderinti naują VESIDA sistemą su kitais Jūsų namų baldais. |
Pasirinkite tinkamą apšvietimą
Kuo daugiau dienos šviesos Jūsų darbo vietoje, tuo geriau. Dienos šviesa taupo elektros sąnaudas ir, kaip įrodyta, padidina Jūsų produktyvumą. Jei neturite tinkamo apšvietimo, ima kankinti galvos skausmai, gali būti sunku susikaupti, o tai sumažina darbo efektyvumą. Jei natūralios šviesos nepakanka, patalpoje turėtų būti išsklaidyta šviesa, be to, reikėtų vengti atspindžių kompiuterio ekrane, kurie vargina akis. |
Nesiblaškykite
Pagunda atidėlioti darbus namų aplinkoje gali pakenkti darbo efektyvumui. Norisi vis pasitikrinti telefoną, nusnūsti ant sofos arba Jūsų dėmesio nuolatos reikalauja kiti šeimos nariai. Norėdamit to išvengti, griežtai atskirkite namų ir darbo zonas bei nusistatykite tam tikras taisykles darbo valandomis. Pasiruoškite darbo dienai ir laikykitės savo grafiko, tačiau jokiu būdu neleiskite, kad asmeniniai reikalai trukdytų dirbti!
Nusistatykite darbo valandas
Namų biure gali būti sunkiau atskirti darbo valandas ir laisvalaikį. Dirbdami iš namų sutaupome laiko kelionei į darbą, tačiau išnyksta riba tarp darbo ir asmeninio gyvenimo. Svarbu aiškiai apibrėžti darbo laiką: nustatyti fiksuotą darbo dienos pradžios ir pabaigos laiką. Taip pat turėtumėte apie savo darbo valandas informuoti kartu gyvenančius asmenis, kad jie žinotų, kada jūs dirbate, kada ne.
Kai atliekate visus darbus ir baigiasi Jūsų darbo valandos, pagaliau galite atsipalaiduoti ir pailsėti. |
|
|
|
|
Apsirenkite
Atsikelkite ir apsirenkite. Gali kilti pagunda visą dieną praleisti su pižama, bet to daryti nepatartina. Jūsų drabužiai nesąmoningai turi įtakos Jūsų nuotaikai, todėl laisvalaikio rūbai tikrai Jūsų nenuteiks produktyviam darbui. Rinkitės laisvalaikio, tvarkingus bei patogius drabužius, kuriuos vilkėtumėte ir biure. Jei sulauksite neplanuoto vaizdo skambučio iš savo kliento ar kolegų, būsite pasiruošę ir nepatirsite nesmagaus konferencinio skambučio su pižama.
Ergonomiška biuro kėdė
Jeigu reguliariai arba nuolat dirbate iš namų, ergonomiška biuro kėdė yra privaloma. Be klasikinių fotelių taip pat galite rasti stilingų ir diskretiškų modelių. Stenkitės reguliariai pakilti nuo kėdės ir ištiesti nugarą bei kojas.
Rūpinkitės savo gerove
Ant darbo stalo būtinai turi būti vandens buteliukas, kad per visą dieną suvartotumėte pakankamai skysčių. Taip pat svarbu, kad kavos vartojimas nebūtų nuolatinė priežastis pakilti iš darbo vietos. Pasiruoškite sveikų biuro užkandžių ir pasigaminkite gerai subalansuotus pietus.
|
Darykite pertraukas
Net jeigu dirbate iš namų, nepamirškite daryti pertraukų. Išnaudokite pietų pertrauką, kad pasisemtumėte naujos energijos. Tai reiškia, kad turite atidėti darbus į šalį, atsitraukti nuo kompiuterio ir pertraukos metu atsiriboti nuo darbų. Venkite valgymo darbo metu ir nekeiskite darbo vietos.
Jei laikysitės šių taisyklių, Jums tereikės šiek tiek kantrybės ir tada niekas netrukdys efektyviaii dirbti namuose. Atsiminkite, jeigu laikysitės šių patarimų, tapsite produktyvesni, budresni ir jausitės geriau. |